Home WiadomościZe Świata Upamiętnienie rocznicy Chrztu Polski w Merrillville

Upamiętnienie rocznicy Chrztu Polski w Merrillville

Redakcja

W niedzielę 4 sierpnia 2019 roku w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej została poświęcona tablica upamiętniająca centralne obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski, które odbyły się w 2016 roku w Merrillville.

Tablica projektu ks. Bronisława Jakubca SDS, komputerowo opracowana i wykonana z czarnego granitu przez firmę „Agraffia”, ważąca ponad 100 kilogramów, została zainstalowana dzień wcześniej w przedsionku kościoła przez Pawła Galasa i jego współpracownika Bartłomieja Czaję.

Tablicę poświęcił podczas niedzielnej Mszy Świętej kapelan Prezydenta Polski Andrzeja Dudy Ksiądz Prałat Zbigniew Kras. W homilii nawiązał do świętych, którzy zostali umieszczeni na tablicy podkreślając ich rolę w historii Polski.

Symbolicznego odsłonięcia tablicy dokonali: kapelan Prezydenta Polski Ksiądz Prałat Zbigniew Kras, przełożony wspólnoty zakonnej w Merrillville ks. Mikołaj Markiewicz SDS, Andrzej Gędłek, który był Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego chicagowskich obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski w Merrillville w 2016 roku oraz Zenon Turwoń Prezes Koła Orawskiego „Podwilk” przy Związku Podhalan w USA, które w sanktuarium w Merrillville świętowało swoją dziesiątą rocznicę powstania. Po Mszy świętej w parku klasztornym odbył się góralski piknik.

Za: sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda