Home WiadomościZe Świata Salwatorianie – Węgry: 165. urodziny Ojca Jordana

Salwatorianie – Węgry: 165. urodziny Ojca Jordana

Redakcja

Dzień 16 czerwca, dla każdego członka rodziny salwatoriańskiej, jest wyjątkowy, ponieważ jest to rocznica urodzin Ojca Franciszka Jorana, założyciela sawatorianów i salwatorianek. W bieżącym roku przypadła ona po raz 165. W związku z tym wspólnota salwatorianów w Galgahévíz na Węgrzech przygotowała specjalny program, który składał się z dwóch części.

W miejscowym kościele, w godzinach popołudniowych. ks. István Barazsuly SDS z Timisoary wygłosił wykład pt. „O. Franciszek Jordan człowiek wiary” Następnie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, którą przygotowali i przeprowadzili miejscowi salwatorianie świeccy. Po Adoracji przyszedł czas na koncert młodzieżowej grupy parafialnej „Juventus Salvator” z Timisoary, która przybyła wraz z ks. Istvánem. Po zakończeniu pierwszej części świętowanie kontynuowano na pikniku, w ogrodzie przy plebanii. Warto zaznaczyć, że w spotkaniu uczestniczyły także siostry salwatorianiki z Budapesztu i z Szeged (cały zarząd węgierskiej prowincji), przedstawiciele wpólnoty salwatorianów z Timisoary (Rumunia), wspólnoty w Sződliget-Sződ oraz świeccy salwatorianie i parafianie z Galghévíz.

Poczas spotakania miała miejsce również prezentacja książki ks. Jana Drozda SDS „Pod znakiem krzyża”, która w tym roku została wydana w języku węgierskim (węgierski tytuł „Kereszt tövében”), przy współpracy z Wydawnictwem Salwator z Krakowa.

(K.M.)

Więcej (zdjęcia) na: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda