Home WiadomościZe Świata Salwatorianie: Wystawa o Janie Pawle II w Merrillville

Salwatorianie: Wystawa o Janie Pawle II w Merrillville

Redakcja

sds.plW niedzielę 15 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville, Indiana, niedaleko Chicago, biskup diecezji Gary Donald Hying otwarł wystawę poświęconą świętemu Janowi Pawłowi II. W uroczystości otwarcia wystawy między innymi wziął udział ks. Piotr Filas, Prowincjał Polskiej Prowincji salwatorianów.

Wystawa nosi tytuł – „Święty Jan Paweł II, papież który jako pierwszy…”-

Prezentuje ona pontyfikat Papieża z Polski jako całkowicie nowatorski. Statystyka, która podsumowuje 27 letni okres zasiadania na Stolicy Piotrowej świętego Jana Pawła II, ukazuje niezwykły fenomen tego pontyfikatu z przełomu XX i XXI wieku, obfitujący w liczne rekordy.

Na wystawie zostały zgromadzone eksponaty podarowane do sanktuarium w Merrillville przez różnych ofiarodawców, które w pokaźnej części stanowią II-go stopnia relikwie św. Jana Pawła II. Od złotych spinek do koszuli poprzez naczynia z zastawy papieskiego stołu, aż po Jego buty narciarskie. Ponadto na wystawie można obejrzeć między innymi monety z wizerunkiem Jana Pawła II, znaczki, medale, książki z Jego autografami, okolicznościowe obrazki czy bilety wstępu na uroczystości celebrowane przez Papieża na placu św. Piotra w Rzymie, w tym z kanonizacji błogosławionej Siostry Faustyny. Wystawie towarzyszą projekcje filmów poświęconych św. Janowi Pawłowi II.

Celem wystawy jest nieustanne przypominanie pontyfikatu oraz nauczania naszego największego Rodaka, tak w środowisku polonijnym, które licznie z Chicago i okolic nawiedza sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville, oraz dzięki wersji angielskiej wystawy, także amerykanom, którzy również okazują wielkie zainteresowanie, miłość i przywiązanie do św. Jana Pawła II.

Otwarcie wystawy zaplanowano na dzień obchodów Jubileuszu 50 lecia kapłaństwa ks. Józefa Zuziaka, salwatorianina, który został wyświęcony na kapłana 50 lat temu przez arcybiskupa Karola Wojtyłę.

Ks. Bronisław Jakubiec SDS

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda