Home WiadomościZe Świata Sankt Petersburg: pokój Asyżu w mieście nad Newą

Sankt Petersburg: pokój Asyżu w mieście nad Newą

Redakcja

23 września w klasztorze franciszkanów w Sankt Petersburgu została otwarta wystawa fotograficzna „Pielgrzymka do miasta pokoju”, przygotowana z okazji rocznicy wizyty papieża Franciszka w Asyżu. Autorem zdjęć jest ukraińska dziennikarka ze Lwowa Elena Kulygina.

 

Wystawa jest dobrą okazją, żeby przypomnieć niezwykłą atmosferę historycznej ze względu na gesty i przekaz pielgrzymki Ojca Świętego do Asyżu – miasta świętego Franciszka.

 

Jest ona także widocznym i wymownym znakiem pragnienia pokoju i przyjaźni między dwoma słowiańskimi narodami. Wspólna wiara, wartości chrześcijańskie, są – według zdania organizatorów – wyższe od jakichkolwiek sporów i konfliktów politycznych.

 

Pomysł przygotowania tej wystawy narodził się we wspólnocie franciszkanów świeckich, która istnieje przy klasztorze św. Antoniego w Sankt Petersburgu.

 

15 zdjęć w wystawy przedstawiają najbardziej wymowne wydarzenia wizyty papieża Franciszka w Asyżu, twarze pielgrzymów, oraz główne sanktuaria najsłynniejszego miasta w Umbrii.

 

Elena Kulygina urodziła się w 1983 roku na Ukrainie. Mieszka we Lwowie. Jest katoliczka obrządku łacinskiego. Jest z wykształcenia dziennikarka, jest redaktorem „Religious Information Service of Ukraine”.

 

Jest autorką kursu „PR dla Kościołów i organizacji religijnych” Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie i współautorka książki „Kościół a media. 7 kroków do zrozumienia”.

 

Pracuje w centrum pielgrzymkowym archidiecezji rzymskokatolickiej we Lwowie, i podróżuje z pielgrzymami po całym świecie. Fotografie przedstawione na wystawie zostały wykonane 3 i 4 października 2013 r. w Asyżu (Włochy).

mg/foto: Anna Goldina

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda