Home WiadomościZe Świata Sercanie: Nowy zarząd w RPA

Sercanie: Nowy zarząd w RPA

Redakcja

2 lutego 2017 roku podczas Mszy świętej w kościele katedralnym w Aliwal (Republika Południowej Afryki) prowincja RSA świętowała inaugurację nowego prowincjała i zarządu prowincji. Bp Adam Musiałek SCJ, ordynariusz diecezji De Aar przewodniczył liturgii, którą koncelebrowali ustępujący prowincjał, ks. Marek Przybyś SCJ, oraz nowowybrany przełożony, ks. Bernard Tente Sompane SCJ. Ks. Marek wygłosił homilię, a ks. Bernard złożył wyznanie wiary. W krótkim wystąpieniu wyraził również wolę prowadzenia prowincji, aby rozwijała się jeszcze dynamiczniej, wzmacniając w sobie charyzmat sercański i ducha braterstwa w służbie dla Kościoła Południowoafrykańskiego. Bp Adam udzielił błogosławieństwa nowemu przełożonemu prowincjalnemu i jego radzie na najbliższe trzy lata ich posługi.

W skład nowego zarządu weszło także dwóch Polaków: ks. Piotr Surdel SCJ oraz ks. Krzysztof Grzelak SCJ

Ks. Bernard jest drugim sercaninem z Południowej Afryki, który został wybrany prowincjałem. Pierwszym był ks. Zolile Petros Mpambani, który zaledwie trzy miesiące po objęciu funkcji prowincjała (2 luty 2013) został mianowany biskupem diecezji Kokstad.

* * * 

Na zdjęciu od lewej: ks. Piotr Surdel SCJ z Polski; ks. Ntsikelelo Bambatha SCJ z RPA; prowincjał ks. Bernard Tente Sompane SCJ z RPA; ks. Krzysztof Grzelak SCJ z Polski i ks. Sanil Michael SCJ z Indii.

Za: www.sercanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda