Home WiadomościZakony dla Ukrainy Sercanie: Przekazanie Ambulansu szpitalowi w Romanowie

Sercanie: Przekazanie Ambulansu szpitalowi w Romanowie

Redakcja

W środę 6 kwietnia br. tuż za granicą polsko – ukraińską miało miejsce przekazanie romanowskiemu szpitalowi karetki pogotowia. W dostarczeniu daru uczestniczyli polscy i włoscy Sercanie.

Ambulans jest prezentem włoskich przyjaciół z parafii Jan Chrzciciela w Roccapiemonte. Karetkę przekazano na ręce pani Ireny Sert – dyrektor szpitala w Romanowie (obwód żytomierski). Przekazany samochód będzie służył głównie pacjentom opieki paliatywnej.

Erka była wypełniona po brzegi słodyczami oraz innymi codziennymi produktami, których część po drodze została przekazana goszczącym uchodźców z Ukrainy sercańskim wspólnotom w Polsce i w pozostałej części – już po przekroczeniu granicy – ukraińskiej parafii w Romanowie, w której posługuje ks. Ryszard Dziuba SCJ.

W tym czasie wojny i ludzkich dramatów jest to wyjątkowy i bardzo potrzebny gest solidarności i jedności z narodem ukraińskim.

Za: www.sercanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda