Home Wiadomości Sercanie: Przybyli, by rozmawiać…

Sercanie: Przybyli, by rozmawiać…

Redakcja

SPOTKANIE SERCAŃSKICH PRZEŁOŻONYCH WYŻSZYCH - (27 XI 2016)Do Rzymu przybyli już uczestnicy Spotkania Przełożonych Wyższych naszego Zgromadzenia, które odbywa się w Rzymie w dniach od 27 listopada do 2 grudnia 2016 r.

Po raz pierwszy spotkali się w niedzielny wieczór na uroczystych Nieszporach odprawionych w kaplicy Kolegium Międzynarodowego, a następnie udali się do refektarza, gdzie mieli okazję poznać się wzajemnie.

W Spotkaniu Przełożonych uczestniczy wielu polskich współbraci: ks. Wiesław Święch – prowincjał z Polski; ks. Franciszek Pupkowski – przełożony Regionu filipińskiego; ks. Władysław Mach – przełożony Dystryktu austro-chorwackiego; ks. Piotr Kuszman – przełożony Dystryktu mołdawskiego; ks. Piotr Gębara – przełożony Regionu fińskiego; ks. Adam Masłowski i ks. Krzysztof Grzelak z Republiki Południowej Afryki oraz ks. Artur Sanecki – radny generalny.

Medialną obsługą tego ważnego dla naszego Zgromadzenia wydarzenia zajmuje się ks. Radosław Warenda – wicesekretarz prowincjalny.

Za: www.sercanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda