Sercanie – Rzym: Rozpoczęła się XXIII Kapituła Generalna

sercanie.pl18 maja rozpoczęła się w domu generalnym w Rzymie XXIII Kapituła Generalna Księży Sercanów, która potrwa do 6 czerwca.

Kapitule towarzyszy hasło: „Miłosierni we wspólnocie z ubogimi”. Logo na Kapitułę zaprojektował ks. Angel Alindado Hernández z prowincji hiszpańskiej, przy współpracy wicesekretarza generalnego br. Roberto García Murciego. Z kolei hymn przygotował ks. Philipus Adhitya Subono z prowincji indonezyjskiej.

Delegaci reprezentujący prowincje, regiony i dystrykty Zgromadzenia wybiorą w czasie trwania obrad Kapituły m.in. nowy Zarząd Generalny. Kapituła to także czas wskazania nowych kierunków działań i nakreślenia zadań zgodnych z charyzmatem.

W pierwszym dniu wszyscy uczestniczyli w dniu skupienia oraz w wieczornej Mszy św. otwarcia, modląc się o błogosławieństwo Serca Jezusa na czas trwania obrad. Prowincja polska jest reprezentowana przez przełożonego prowincjalnego ks. Artura Saneckiego oraz trzech delegatów wybranych podczas kapituły prowincjalnej: ks. Leszka Poleszaka, ks. Dariusza Salamona i ks. Roberta Ptaka.

Więcej (zdjęcia) na: www.sercanie.pl