Home WiadomościZe Świata Siostra zakonna na liście najbardziej wpływowych kobiet świata

Siostra zakonna na liście najbardziej wpływowych kobiet świata

Redakcja

Siostra Ann Rose Nu Tawng znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet świata wg zestawienia przygotowanego przez brytyjskie BBC. „Zakonnica stała się symbolem protestów w Mjanmie” – pisze BBC.

Na początku tego roku w Mjanmie doszło do bezprawnego przejęcia władzy przez wojsko. W wyniku tego na ulice wyszli protestujący mieszkańcy.

Odważna postawa siostry zakonnej

Cały świat obiegło zdjęcie siostry Ann Rose Nu Tawng, która klękała przed pacyfikującymi demonstracje policjantami. – Jeśli chcecie strzelać do tłumu, najpierw zastrzelcie mnie – powiedziała do policjantów zakonnica.

– Postanowiłam chronić demonstrantów, nawet z narażeniem życia, i dlatego poszłam do policjantów i błagałam ich: „Przestańcie ranić ich pałkami. Jak chcecie strzelać, to mnie zastrzelcie, ja nie zniosę takiej przemocy” – mówiła siostra zakonna.

Postawę s. Ann Rose Nu Tawng doceniła brytyjska telewizja BBC umieszczając ją na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet świata.

„Jej zdjęcie z szeroko rozłożonymi ramionami, twarzą w twarz z ciężko uzbrojonymi policjantami, stało się popularne w mediach społecznościowych w marcu 2021 r. i zdobyło szerokie uznanie” – uzasadnia BBC.

„S. Ann Rose Nu Tawng otwarcie mówi o konieczności ochrony ludności cywilnej, zwłaszcza dzieci. Wykształcona jako położona i od 20 lat posługuje wśród pacjentów chorych na COVID-19 w stanie Kaczin” – pisze BBC.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda