Home WiadomościZe Świata Siostry Krzyża Najświętszego Serca Jezusowego muszą opuścić Nikaraguę

Siostry Krzyża Najświętszego Serca Jezusowego muszą opuścić Nikaraguę

Redakcja

Reżim nikaraguańskiego lewicowego dyktatora Daniela Ortegi wydalił zakonnice ze zgromadzenia Sióstr Krzyża Najświętszego Serca Jezusowego, kontynuując swoje ataki na Kościół katolicki w tym kraju – poinformowała agencja ACI Prensa. Powołuje się na wiadomość opublikowaną przez portal Nikaragua Informa.

Zakonnice miały siedzibę w diecezji Matagalpa, której biskup Rolando Álvarez przebywa w areszcie domowym w Managui. Poświęcały swój czas na odmawianie różańca w katedrze oraz krzewienie adoracji Najświętszego Sakramentu. Na swoim koncie na Facebooku zgromadzenie z siedzibą w Meksyku poinformowało 20 września o przybyciu zakonnic z Nikaragui. W lipcu reżim Ortego zmusił do opuszczenia Nikaragui siostry z założonego przez Matkę Teresę zgromadzenia Misjonarek Miłości, natomiast w marcu bieżącego roku wydalił również nuncjusza apostolskiego w tym kraju, abp. Waldemara Stanisława Sommertaga.

W ostatnich miesiącach kilku księży zostało aresztowanych, a inni są nadal nękani przez reżim, który nie zawahał się zakazać nawet procesji.

Za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda