Home WiadomościZe Świata Siostry Loretanki mają nową Przełożoną Generalną

Siostry Loretanki mają nową Przełożoną Generalną

Redakcja

Wyboru nowej Przełożonej Generalnej s. M. Anicety Borowskiej dokonano 24 marca br. podczas Kapituły Generalnej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej, która obradowała w Loretto. Siostra Aniceta urodziła się 2 lutego 1950 roku na ziemi szczecińskiej. Do zakonu wstąpiła 5 sierpnia 1968 roku.  Funkcję przełożonej generalnej będzie pełnić przez najbliższe sześć lat.

Przez ostatnie ponad cztery lata posługiwała w Centrali Radia Maryja w Chicago w USA. Przed posługą w Ameryce, w Polsce pełniła funkcję asystentki generalnej i ekonomki generalnej Zgromadzenia, a także kilkakrotnie przełożonej domów zakonnych.

Siostry Loretanki realizują charyzmat przekazany przez założyciela bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. Głoszą Ewangelię poprzez słowo drukowane, pomoc materialną i duchową potrzebującym.

Siostry prowadzą różne dzieła wśród których są: wydawnictwa i drukarnie w: Warszawie Rembertowie, Pessano (Włochy); Baia Mare (Rumunia); Bracławiu (Ukraina), Dom Pomocy Społecznej w Loretto k. Wyszkowa, Przedszkole w Warszawie na Bródnie, Świetlicę Środowiskową „Dom Ojca Ignacego” i Okno Życia w centrum warszawskiej Pragi.

Za: www.zakony-zenskie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda