Home WiadomościZe Świata Siostry redemptorystki przygotowują się do generalnego spotkania

Siostry redemptorystki przygotowują się do generalnego spotkania

Redakcja

W dniach 17 i 18 stycznia w Rzymie, w domu generalnym Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, odbyło się kolejne spotkanie Generalnego Sekretariatu do spraw Zakonu Najświętszego Odkupiciela (ss. redemptorystek). Spotkaniu przewodniczył o. Michael Brehl – generał.

Obecnych było pięciu ojców, członków sekretariatu dwóch z Rzymu, oraz po jednym z Anglii, Holandii i Polski. Zostały też zaproszone trzy siostry redemptorystki z Austrii, Irlandii i Polski.

Obrady w całości były poświęcone bezpośredniemu przygotowaniu generalnego spotkania delegatek z klasztorów sióstr redemptorystek, które za zgodą Stolicy Apostolskiej odbędzie się w dniach od 9 do 19 maja br. w Materdomini na południu Włoch. Centrum dwudniowych obrad i modlitw sekretariatu stanowiła Eucharystia sprawowana w kaplicy Domu Generalnego, podczas której szczególnie modlono się w intencji Zakonu Najświętszego Odkupiciela oraz przygotowywanego spotkania w Materdomini. Obrady podzielone na cztery sesje pozwoliły na dopracowanie szczegółowego programu spotkania redemptorystek w sanktuarium św. Gerarda. Zostały wyłonione komisje, które będą odpowiedzialne za poszczególne sektory życia i pracy tegoż zgromadzenia. Zostało uzgodnionych wiele kwestii odnoszących się nie tylko do zagadnień, które będą treścią refleksji mniszek, ale również zajęto się logistyczną stroną przygotowywanego spotkania.

Końcowym akcentem obrad sekretariatu, było kazanie o. Generała. Podkreślił w nim szczególnie aktualną w czasach dzisiejszych potrzebę zaufania i wiary w Boga, który nigdy nie zawodzi. Wymownym dowodem i przykładem zarazem, był młody i niedoświadczony w sztuce wojennej Dawid, który udawał się na śmiertelną walkę z potężnym i dobrze uzbrojonym Filistynem. Orężem Dawida nie tyle była pasterska proca, co przede wszystkim ufność pokładana w Bogu oraz przekonanie, że występuje w słusznej sprawie. Również dzisiaj osoby powołane do pójścia za Chrystusem Odkupicielem Świata stają się orędownikami i świadkami bezkompromisowego zaufania Bogu, zwłaszcza wobec trudności, które w ludzkiej logice wydają się nie do pokonania. Matce Bożej Nieustającej Pomocy zostało polecone to wszystko, co czeka w najbliższym roku zarówno CSsR jak i OSsR.

o. Mirosław Grakowicz CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda