Home WiadomościZe Świata Słowenia – Rodzina Salezjańska spotyka się z Przełożonym Generalnym

Słowenia – Rodzina Salezjańska spotyka się z Przełożonym Generalnym

Redakcja

W dniu 8 maja salezjański Ośrodek im. Księdza Bosko w Mariborze po raz drugi gościł Przełożonego Generalnego ks. Ángela Fernándeza Artime, uczestniczącego w tych dniach w Spotkaniu inspektorów regionu Europa Środkowo-Północna, które odbywa się w Veržej (7-10 maja).

Przełożonego Generalnego powitali: przełożony inspektorii słoweńskiej ks. Marko Košnik, inspektorzy z regionu Europa Środkowo-Północna, przedstawiciele poszczególnych grup Rodziny Salezjańskiej i licznie zgromadzona młodzież. Po słowach powitania ze strony ks. Tadeusza Rozmusa, radcy regionu Europa Środkowo-Północna, i odpowiedzialnych za grupy Rodziny Salezjańskiej, rozpoczął się program kulturalny.

Chór uczniów z salezjańskiego liceum w Želimlje dał koncert pieśni, a uczniowie ze szkoły muzycznej w Rakovniku wykonali kilka utworów muzycznych. Następnie miała miejsce projekcja nowego filmu dokumentalnego o słudze Bożym ks. Andreju Majcenie, zrealizowanego przez “IME Comunicazioni” i ANS. Potem zostali przedstawieni młodzi z grupy “Fuskabo” – tworzący cyrk społeczny, którzy zademonstrowali różne sztuczki i zabawne występy.

Ks. Ángel Fernández Artime zakończył spotkanie krótkim, ale wymownym przemówieniem, w którym podziękował za przyjęcie i zachęcił młodzież i Rodzinę Salezjańska do dalszego naśladowania Księdza Bosko w jego charyzmatycznym stylu. Dzieci i młodzież z Ośrodka Księdza Bosko w Mariborze podziękowali  pieśnią “Radość niech będzie twoją drogą” i podarowali Przełożonemu Generalnemu laskę pasterską oraz bukiety konwalii i marionetki Księdza Bosko wszystkim inspektorom.

To krótkie, ale bardzo bogate spotkanie było naprawdę bardzo ważnym potwierdzeniem dalszej realizacji charyzmatu Księdza Bosko na Słowenii we wszystkich jego formach. 

(ANS – Maribor)

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda