Spotkanie Kontynentalne Wyższych Przełożonych Pallotyńskich z Afryki

infoSACSpotkanie Kontynentalne Wyższych Przełożonych Pallotyńskich z Afryki rozpoczęło się w niedzielę 01 marca 2015 w Arusha w Tanzanii, uroczystą Mszą św. w naszej parafii „Św. Wincentego Pallottiego ” w Esso. Oprócz Przełożonego Generalnego, ks. Jacob Nampudakam, uczestniczącą w tym spotkaniu kontynentalnym wszyscy Wyżsi Przełożeni i Delegaci z Afryki, oraz Radca Generalny ks. François Harelimana i ks. Jean Bertrand Etoundi, Sekretarz Generalny ds. Misji.

poniedziałek, 02 marca 2015, po przewodniczeniu porannej Mszy św., Przełożony Generalny przedstawił „Praktyczne wskazówki” do prowadzenia spotkania. Następnie przedstawione zostały dwa sprawozdania: ks. Romuald Uzabumwana, Rektor Regionalny w Ruandzie-Kongo mówił na temat: „prorocze wymiar charyzmatu pallotynów w Afryce” i ks. Joseph Jules Nkodo, Rektor Regionalny w Kamerunie-Nigerii, o „Nadziejach i wyzwaniach obecności pallotynów w Afryce”. Ciekawym punktem była dyskusja, w której afrykańscy współbracia dzieliły się swoimi doświadczeniami z ich rodzin w zakresie pomocy ekonomicznej.

Trzeci dzień był poświęcony sprawozdaniom z różnych placówek misyjnych w Afryce, po których nastąpiły pytania uczestników. Ostatnie sprawozdanie dnia było przedstawione przez ks. John Kelly na temat „Strategie przejrzystości i uczciwości w finansach”, a następnie przez chwilę wymiana poglądów i dyskusja wśród uczestników.

Za: InfoSAC 16/03/2015 [11]