Home WiadomościZe Świata Spotkanie młodych pasjonistów w Schwarzenfeld

Spotkanie młodych pasjonistów w Schwarzenfeld

Redakcja

W dniach 24-28 czerwca 2024 roku w domu formacyjnym pasjonistów w Szwarzenfeld w Niemczech odbyło się spotkanie młodzieży zakonnej Konfiguracji św. Karola Houbena CP. Młodzież zakonna, która wzięła udział w tym wydarzeniu, przyjechała z Irlandii oraz Polski. Naturalnie nie zabrakło młodych zakonników z Niemiec, którzy byli gospodarzami tego miejsca.

W ciągu pięciu dni spędzonych w Schwarzenfeld uczestnicy doświadczyli tego, jak wygląda życie pasjonistów niemieckiej wspólnoty formacyjnej. Czas spędzano na wspólnej modlitwie, konferencjach, dzieleniu się doświadczeniami, i nie kończących się rozmowach. W dniu przyjazdu wiceprowincjał o. Lucas Temme CP oprowadził gości po klasztorze i kościele. Następnego dnia ojciec Lucas opowiedział wszystkim uczestnikom historię niemieckiej wiceprowincji pasjonistów. Tego samego dnia popołudnie spędzono w Ratyzbonie. Poza zwiedzaniem tego pięknego miasta młodzi pasjoniści uczestniczyli w spotkaniu dla osób konsekrowanych diecezji ratyzbońskiej. Rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył ks. bp Rudolf Voderholzer, ordynariusz diecezji ratyzbońskiej. Następnie była agapa w pobliskim ogrodzie parafialnym.

Kolejnego dnia młodzież zakonna wysłuchała wykładu o. Gregora Lanzena CP o istocie powołania pasjonistów. Wykładowca mówił o duchowości i misji Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa. Po południu nowicjusze podzielili się swoim doświadczeniem formacji. Kolejnego dnia odbyła się pielgrzymka do Altötting, najważniejszego sanktuarium maryjnego Bawarii.

W piątek rano oficjalnie zakończyło się spotkanie młodzieży zakonnej. Zakonnicy z Polski odwiedzili jeszcze współbraci w Monachium i zdążyli poznać kościoły historycznego centrum miasta.

kl. Damian Zalewski CP

Za: www.passio.info.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda