Strasburg: spotkania tematyczne 36. Europejskiego Spotkania Młodych Wspólnoty Taizé

W Strasburgu trwa 36. Europejskie Spotkanie Młodych, organizowane przez wspólnotę ekumeniczną z Taizé. Jego uczestnicy biorą udział w różnych spotkaniach tematycznych. Młodzież miała już okazję rozmawiać z ludźmi kultury i polityki. Do polskich uczestników dołączył wieczorem krajowy duszpasterz młodzieży bp Henryk Tomasik.

Młodzi między innymi mogli odwiedzić Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ale nie było to zwykłe zwiedzanie. Tematem tego spotkania było: „Odnaleźć Boga w sztuce XX wieku”. Jeden z braci przyjmował uczestników w holu muzeum, a potem przy 12 wybranych dziełach sztuki młodzi mogli próbować w tych nowoczesnych dziełach odnajdywać Boga. Drugie bardzo ciekawe spotkanie odbyło się w Parlamencie Europejskim. Wielka sala obrad zapełniła się młodymi ludźmi z całej Europy. Mogło tam zasiąść 1500 osób.

Dzisiejszy program obejmuje jeszcze jedno bardzo ciekawe spotkanie z dominikańskimi mistrzami duchowości w miejscu, gdzie przez 10 lat głosił swoje nauki Mistrz Eckhart. Będzie także spotkanie z politykami, tym razem lokalnymi, mianowicie merem Strasburga i burmistrzem niemieckiego Offenburga, na temat: „Czy możemy ufać politykom?”. Dziś wieczorem jak zwykle wspólna modlitwa w pięciu różnych miejscach. Ta modlitwa gromadzi tłumy młodych ludzi. Dołączają do nich również mieszkańcy całego regionu.

Brat Marek, Strasburg 

Za: Radio Watykańskie