Home WiadomościZe Świata „Studia Moralia” na 150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori Doktorem Kościoła oraz z okazji Roku Rodziny

„Studia Moralia” na 150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori Doktorem Kościoła oraz z okazji Roku Rodziny

Redakcja

Teologiczny półrocznik „Studia Moralia”wydawany przez Akademię Alfonsjańską oferuje na swojej stronie dwie podstrony poświęcone trwającym w Kościele jubileuszom: 150 rocznicy ogłoszenia św. Alfonsa Liguori Doktorem Kościoła oraz Rokowi Rodziny w piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”.

Zapraszamy:

Z okazji 150 rocznicy ogłoszenia św. Alfonsa Liguori Doktorem Kościoła została stworzona specjalna podstrona, na której ukazują się różne wydarzenia i zapowiedzi publikacji związanych z tym jubileuszem, szczególnie w Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie.

Na Rok Rodziny w piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia” papieża Franciszka, „Studia Moralia” udostępniają wybór ciekawych artykułów profesorów Akademii Alfonsjańskiej poświęconych temu dokumentowi, a zwłaszcza jego związków z alfonsjańskimi kryteriami rozeznania duszpasterskiego opartego na miłosierdziu.

Akademia Alfonsjańska to Wyższy Instytut Teologii Moralnej należący do Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, afiliowany do Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. Na uczelni można odbywać studia specjalistyczne z teologii moralnej na najwyższym światowym poziomie.

„Studia Moralia” to czasopismo naukowe Akademii Alfonsjańskiej będącej częścią Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. Stanowi bogate źródło informacji dla tych, którzy chcą aktualizować swoją wiedzę w dziedzinie teologii moralnej.

Wśród tematów poruszanych w czasopiśmie znajdują się wielokulturowość i pluralizm religijny, świeckość i konfrontacja z kulturą współczesną, pytania na temat godności osoby ludzkiej i znaczenia natury ludzkiej, bioetyka i sens życia, tożsamość chrześcijańska i przekaz wiary.

Źródło: cssr.news

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda