Home WiadomościZe Świata Szkoła muzyki i dialogu w alpejskim sanktuarium

Szkoła muzyki i dialogu w alpejskim sanktuarium

Redakcja

saletyni.plUniwersytet Opolski i Uniwersytet Katolicki we Lwowie od 1 do 6 września br. organizują w sanktuarium w La Salette szkołę letnią pod hasłem „Muzyka liturgiczna: narzędzie dialogu ekumenicznego”.

Zajęcia będą odbywać się w dwóch trzygodzinnych blokach. Przed południem uczestnicy szkoły będą poznawać chorał gregoriański. Blok popołudniowy będzie poświęcony nauce śpiewu chrześcijańskich Kościołów wschodnich. Zajęcia poprowadzą doświadczeni wykładowcy Uniwersytetu Opolskiego i Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie.

Uczestnicy będą pracować w małych grupach, maksymalnie 15-osobowych, a w chwilach wolnych wezmą udział w koncertach, wycieczkach pieszych po okolicy, a także zapoznają się z sanktuarium Matki Bożej w La Salette.

Opiekunami szkoły letniej są znawcy muzyki Kościoła łacińskiego i Kościołów wschodnich Gabriela Czurlok (Opole), Andrij Szkrabiuk (Lwów) i ks. dr Joachim Waloszek (Opole). Koordynatorem szkoły letniej jest ks. prof. Stanisław Rabiej (Opole).

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną za pomocą formularza online, znajdującego się na stronie sanktuarium w La Salette (KLIKNIJ).

Uniwersytet Opolski i Ukraiński Uniwersytet Katolicki we Lwowie  są znanymi uniwersytetami w Polsce i na Ukrainie. Dzięki uznany statusowi międzynarodowy i uprzywilejowanym partnerstwa akademickie na całym świecie oferują studentom innowacyjne wykłady z różnych dziedzin wiedzy, zarówno nauk technicznych, jak i humanistycznych.

La Salette to jedno z najbardziej znanych miejsc objawień maryjnych na świecie. Położone jest w departamencie Isère w francuskich Alpach na wysokości ok. 1800 m n.p.m. 19 września 1846 roku Matka Boża objawiła się dwójce pasterzy Melanii Calvat i Maksyminowi Giraud i przekazała im orędzie wzywające do nawrócenia i pojednania z Bogiem.

(gz)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda