Home WiadomościZe Świata Szlakiem kapucyńskim do źródeł zakonu

Szlakiem kapucyńskim do źródeł zakonu

Redakcja

We włoskim regionie Marche powstał wyjątkowy szlak pielgrzymkowy, który prowadzi do miejsc związanych z Zakonem Braci Mniejszych Kapucynów. Prawie 400-kilometrowa wędrówka podzielona jest na 17 etapów, na których znajdują się klasztory, sanktuaria i pustelnie franciszkańskie. Inauguracja szlaku, wiodącego przez jedne z najpiękniejszych terenów Italii, nastąpi we wrześniu.

Pomysł narodził się w związku z kapucyńskim jubileuszem 500. rocznicy fundacji zakonu, która przypada za siedem lat. „To dobry czas, aby powrócić do źródeł i odnowić naszą duchowość” – uważa o. Sergio Lorenzini, prowincjał kapucynów w Marche i pomysłodawca szlaku.

Pielgrzymka śladami kapucynów ma znaczenie duchowe, ale jest także sposobem na realizację papieskiej encykliki Laudato si’, wpisującej się w charyzmat zgromadzeń franciszkańskich. „Wyruszający na szlak będą mieli okazję zanurzyć się w przepięknej i zróżnicowanej przyrodzie. Trasa wiedzie bowiem zarówno przez górskie przełęcze jak i morskie wybrzeża” – wyjaśnia o. Lorenzini.

Mapy umożliwiające pokonanie szlaku kapucyńskiego znajdują się na przygotowanej specjalnie na tę okazję stronie internetowej camminodeicappuccini.it. W drodze można skorzystać także z aplikacji na urządzenia mobilne, która łączy się z mapami satelitarnymi i pokazuje miejsca noclegowe oraz punkty gastronomiczne.

Szlak ma być atrakcją turystyczną regionu i wsparciem dla obszaru dotkniętego niedawnym trzęsieniem ziemi.

Za: Vatican News

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda