Home Wiadomości Ta niemal stuletnia zakonnica może nas wiele nauczyć. Niedawno świętowała jubileusz

Ta niemal stuletnia zakonnica może nas wiele nauczyć. Niedawno świętowała jubileusz

Redakcja

97-letnia siostra Emma od Niepokalanego Serca Maryi niedawno świętowała “diamentowy jubileusz” swojej konsekracji. To już 75 lat odkąd służy chorym i cierpiącym.

Zgromadzenie Służebnic Najświętszej Trójcy i Ubogich, do którego należy siostra Emma, zaznaczyło, że rocznica podkreśla “75 lat życia w zjednoczeniu z Bożą Oblubienicą i poświęcenie jubilatki dla najbardziej potrzebujących braci i sióstr – zwłaszcza osób starszych i chorych”.

Siostra Emma wstąpiła do zgromadzenia 4 grudnia 1940 roku, a pierwsze śluby złożyła 16 lipca 1943 roku. Sześć lat później miały miejsce jej śluby wieczyste.

Zdaniem zgromadzenia świadectwo życia siostry Emmy pokazuje nam jak naprawdę cieszyć się życiem. “Ona doświadczyła bycia pokochaną i zamieszkaną przez Boga Trójjedynego za pośrednictwem ludzi, z którymi żyje, którym służyła i których kochała” – piszą w oświadczeniu opublikowanym przez ACI Prensa.

Kongregacja Służebnic Najświętszej Trójcy i Ubogich powstała w 1905 roku z inicjatywy bł. Vicenty Chavez Orozco. Przez 113 lat siostry dotarły do wielu rejonów Meksyku, służąc w szpitalach i klinikach.

Za: deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda