Home WiadomościZe Świata Taizé: bracia wznawiają przyjmowanie młodych. Kto może pojechać? KOŚCIÓŁ

Taizé: bracia wznawiają przyjmowanie młodych. Kto może pojechać? KOŚCIÓŁ

Redakcja

Od 2 czerwca młodzi pragnący włączyć się w rytm spotkań organizowanych przez Wspólnotę z Taizé w Burgundii, we Francji będą mogli być przyjmowani na miejscu.

Na początku będą przyjmowani ci, którzy zechcą spędzić jeden lub więcej dni uczestnicząc w modlitwach Wspólnoty i pomagając w różnych zadaniach praktycznych niezbędnych do wznowienia przyjęcia. Bracia będą im proponowali spotkania biblijne, chociaż jak zaznaczono, zapewne nie będzie to codziennie. Młodzi w wieku od 18 do 28 lat mogą przybyć na kilka tygodni wolontariatu, ale muszą skontaktować się wcześniej ze Wspólnotą.

Przypomniano, że każdy, kto przybywa do Taizé, zgadza się przestrzegać wszystkich środków dystansu społecznego, jak również wskazanych zasad higieny. Między innymi, każdy ma zachować przez cały czas dystans co najmniej jednego metra od innych osób, mieć co najmniej jedną maskę na dzień i nosić ją wewnątrz budynków, z wyjątkiem miejsc spoczynku nocnego.

Począwszy od dnia 14 czerwca proponowany program będzie zawierał zwykłe elementy, uwzględniając jednak ograniczenia związane ze środkami ochrony zdrowia oraz ewentualne zmiany w harmonogramie – informują bracia ze Wspólnoty w Taizé.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda