Home WiadomościZe Świata Tańczące zakonnice hitem TikToka i Instagrama. Ich występ obejrzano 5 milionów razy

Tańczące zakonnice hitem TikToka i Instagrama. Ich występ obejrzano 5 milionów razy

Redakcja

Życie w zakonie jest nudne? Niekoniecznie! Trzy tańczące siostry nagrały film, który stał się w sieci prawdziwym hitem. Nie wierzycie? Zobaczcie sami.

Projekt mediów społecznościowych POV:JESUS Kościoła Katolickiego w Styrii staje się coraz bardziej udanym projektem z tysiącami obserwujących na TikToku i Instagramie. Filmy z wesołymi zakonnicami są szczególnie popularne wśród widzów – na niedawny film udostępniony i.in. przez Heidi Klum, z trzema tańczącymi siostrami z zakonu urszulanek w Grazu i zakonu Sióstr Miłosierdzia Krzyża Świętego, kliknięto ponad 5 milionów razy – poinformował katolicki portal internetowy “Denk Dich Neu”. POV:JESUS jest częścią “portfolio projektów” inicjatywy dialogu kościelnego dla młodych ludzi.

“Sukces POV:JESUS pokazuje, że Kościół może być interesujący dla wielu ludzi. Składnikami są: czujne spojrzenie na społeczeństwo, odwaga do zrobienia (tanecznego) kroku w kierunku rozwoju i powiew szczęścia”, cytuje Helmut Schmidt, szef biura ds. komunikacji diecezji Graz-Seckau. Kanał TikTok i Instagram Kościoła Katolickiego Styrii jest dostępny online od marca tego roku i przekazuje treści związane z wiarą za pomocą filmów wyjaśniających, ankiet ulicznych i filmów. Szczególnie te ostatnie są już znane daleko poza granicami Austrii. Około 75 proc. użytkowników to kobiety.

Schmidt przedstawił najnowszą analizę liczby użytkowników. Około 60 proc. użytkowników jest w wieku od 18 do 34 lat. Na samym Instagramie zasięg postów wzrósł ostatnio do ponad 3,5 miliona. Liczba obserwujących na Instagramie wynosi nieco poniżej 10 000 – kanał TikTok ma ponad 5 500 obserwujących – a trend wciąż rośnie.

Projekt został również pozytywnie przyjęty przez szefową Austriackiego Instytutu Duszpasterskiego (ÖPI), Gabriele Eder-Cakl: “Ludzie żyją w przestrzeni cyfrowej, a tam, gdzie żyją ludzie, żyje się również jako chrześcijanin i działa duszpasterstwo. Co więcej, świat cyfrowy i analogowy nie mogą być już oddzielone, ale są naturalnie połączone”.

Kanał “POV:JESUS” jest zatem również dobrym polem do nauki dla przyszłości duszpasterstwa w przestrzeni cyfrowej, powiedziała Eder-Cakl. W końcu ta przestrzeń nie może być już ograniczona do jednego kraju związkowego lub jednej diecezji. – Wysiłki na rzecz cyfrowego duszpasterstwa i cyfrowego Kościoła będą zatem miały miejsce w całej Austrii, nawet w połączeniu z całym obszarem niemieckojęzycznym. Z tego powodu inicjatywy takie jak POV.JESUS są również powiązane z portalem “Denk Dich Neu”, a koncepcja jest rozwijana w całej Austrii ze wszystkimi ważnymi podmiotami w austriackim Kościele” – zaznaczyła Eder-Cakl.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda