Trois-Épis: spotkanie wychowawców Konferencji Redemptorystów Europy

W Trois-Épis w Alzacji we Francji odbyło się kolejne spotkanie wychowawców z Konferencji Redemptorystów Europy.

Uczestniczyło w nim, w dniach 10-12 kwietnia 2018 r., 28 Współbraci z prawie każdej jednostki na naszym kontynencie, którzy na co dzień zajmują się formowaniem nowych pokoleń redemptorystów.

Uczestnicy zajęli się planem pastoralnym KRE zaprezentowanym przez koordynatora, szczególnie opisanym tam poszczególnym etapom formacji, poczynając od duszpasterstwa powołań, w tym także na braci, przez prenowicjat, nowicjat, okres ślubów czasowych, praktyk duszpasterstkich aż do okresu przejścia do pełnego posługiwania. Praca toczyła się  grupach językowych i na zebraniach plenarnych.

Każda jednostka prezentowała także zasadnicze punkty swojego programu formacji. Tematyka spotkania bardzo angażowała Współbraci, wybrzmiewały entuzjazm i nadzieja na przyszłość. Zjazd zakończył się prezentacją poprawionej wersji planu pastoralnego dla Europy i przedstawieniem pomysłów na kontynuację dialogu w następnych miesiącach.

W spotkaniu uczestniczyli: Koordynator KRE, o. Johannes Rommelt CSsR, o. Piotr Chyła CSsR z Generalnego Sekretariatu Formacji, o. Manuel Rodriguez CSsR, sekretarz wykonawaczy tegoż sekretariatu, członkowie Europejskiego Sekretariatu Formacji.

o. Ronald J. McAinsh CSsR, Londyn; cssr.news

Za: www.redemptor.pl