Uciec z ogrodów herbacianych, by odnaleźć nadzieję na przyszłość

Chociaż dzisiaj cały świat żyje wiadomościami o siejącym strach wirusie, nie zapominajmy, że są takie miejsca, w których ludzie żyją od wielu lat w ciągłym niepokoju o swoją przyszłość. Jednym z takich miejsc jest Północny Bengal. Dla turystów jest to herbaciany ogród urzekający swoimi krajobrazami. Dla mieszkających tam ludzi – ośrodek współczesnego niewolnictwa. Większość wyzyskiwanych przez herbaciane firmy stanowią kobiety i dzieci. Pracują za 10 dolarów tygodniowo.

Jezuici pomogli zorganizować się kobietom w grupy samopomocy, kilkunastoosobowe wspólnoty, które zakładają sklepy i miniprzedsiębiorstwa, organizują w wioskach szkolenia. Poziom życia poprawia się, a firmy wyzyskiwaczy tracą wpływy.

Jezuicka edukacja i profesjonalny coaching zmienia oblicze Północnego Bengalu. Zobaczcie to sami na filmie Mikołaja Cempli „Uciekając z ogrodów herbacianych” zrealizowanym przez Humanstories.studio na zlecenie Kurii Generalnej Towarzystwa Jezusowego. To ostatni film z serii, która opowiada historie jezuitów. #JesuitStories

Zobacz także:

Za: www.jezuici.pl