Home WiadomościZe Świata Ukazało się nowe wydanie książki “Rodzina Salezjańska Księdza Bosko”

Ukazało się nowe wydanie książki “Rodzina Salezjańska Księdza Bosko”

Redakcja

Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime zlecił Światowej Konsulcie Rodziny Salezjańskiej przygotowanie nowego wydania książki “La Famiglia Salesiana di Don Bosco” (Rodzina Salezjańska Księdza Bosko).

Zostało to również podyktowane tym, że wydanie z 2000 roku nie uwzględnia nowych grup, jakie później zostały dołączone do Rodziny Księdza Bosko. A poza tym, ks. Á.F. Artime daje do zrozumienia, że sama rzeczywistość kościelna przebyła od tej pory długą i bogatą drogę, doświadczając bardzo znaczących zmian. Stąd też wydawało się nie tylko właściwe, ale także konieczne opracownie nowej wersji tej książki, która od dzisiaj jest dostępna.

Po sugestii Przełożonego Generalnego przystąpiono do opracowania nowego wydania. Niektórzy członkowie Sekretariatu ds. Rodziny Salezjańskiej, ks. Eusebio Muñoz, ks. Giuseppe Casti, ks. Jayapalan Raphael, ks. Pierluigi Cameroni i ks. Joan Lluís Playá, podjęli się tego zadania, które po wytężonym okresie pracy ostatecznie zakończyli. Determinujące było zaangażowanie koordynującego całą pracę ks. Jayapalana. Stałe wsparcie i ukierunkowanie Przełożonego Generalnego pozwoliło osiągnąć zamierzone cele.

Uwzględniając uniwersalny charakter Rodziny Salezjańskiej, wychodząc od oryginalnego wydania w języku włoskim, dokonano tłumaczenia w językach francuskim, angielskim, polskim, portugalskim i hiszpańskim. W pracę związaną z tłumaczeniem włączyło się wiele osób, czyniąc to z wielkim oddaniem i w kompetentny sposób.

“Ta książka w nowym wydaniu pomaga nam lepiej zrozumieć żywotność charyzmatycznej Rodziny Kościoła, która rozrasta się w znaczący sposób, zarówno pod względem ilości, jak i jakości. Nietrudno zauważyć, że ten wzrost liczby grup wskazuje na aktualność salezjańskiego charyzmatu. Temu zaskakującemu rozwojowi towarzyszy stała zmiana wewnątrz każdej z grup, co z kolei wskazuje na głębię odpowiedzi, jaką rodzina Księdza Bosko udziela w obliczu wyzwań, jakie niosą obecne czasy, podlegajace ciągłym zmianom. Książka przybliża drogę Rodziny Salezjańskiej, która stale odpowiada na wezwania Boga, idąc szlakiem wyznaczonym przez Księdza Bosko” – stwierdził ks. Eusebio Muñoz, delegat Przełożonego Generalnego ds. Rodziny Salezjańskiej. 

Adresatami tej książki są przede wszystkim członkowie grup Rodziny Salezjańskiej, ale chce być ona również narzędziem, które pozwoli lepiej poznać Rodzinę Salezjańską w Kościele i w społeczeństwie.  

“Książka ta – mówi na koniec ks. Muñoz – chce być również wyrazem podziękowania Bogu za nieoceniony dar Rodziny Salezjańskiej dla społeczeństwa i dla Kościoła. Jej treści chcą stanowić zachętę do wiernej odpowiedzi Bogu. Uczestniczymy w świętej historii, znaczonej licznymi świadectwami świętości, gdzie Maryja Wspomożycielka nie przestaje czynić cudów, towarzysząc naszej odpowiedzi na otrzymane powołanie i stałe pytania naszych odbiorców”.

Książka (w języku włoskim)

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda