Home WiadomościZakony dla Ukrainy Ukraina: międzynarodowe wsparcie salezjanów i ludności

Ukraina: międzynarodowe wsparcie salezjanów i ludności

Redakcja

Leki przeciwkrwotoczne, leki pierwszej pomocy, środki przeciwbólowe, gaza, bandaże… a także koce, rękawiczki, nożyczki ratownicze do cięcia ubrań i butów czy akumulatory: to tylko niektóre z wielu potrzeb, na które wskazali salezjanie z Ukrainy w tych dniach wielkiego cierpienia dla całego narodu. Trwa mobilizacja całej Rodziny Salezjańskiej w celu wsparcia salezjanów i ukraińskiej ludności.

W całym świecie salezjańskim kontynuowana jest zbiórka pieniędzy i akcja pomocy materialnej. Ta ostatnia trafia do Ukrainy przez Polskę i Słowację. Salezjanie ze Słowacji – którzy zapewniają schronienie uchodźcom we współpracy z gminą Bratysława, która przewiduje przyjąć około 50 tys. osób – poinformowali, że najbardziej potrzebne są teraz materace i łóżeczka dziecięce.

Idąc dalej na zachód, także w Czechach salezjanie udzielają się w trzech wymiarach: duchowe wsparcie poprzez modlitwę, zbiórkę pieniędzy i przyjmowanie uchodźców. „Wielu Ukraińców mieszka i pracuje w naszym kraju, a także działa w naszych organizacjach salezjańskich. Dlatego też Czechy są miejscem docelowym wielu uciekających Ukraińców. Organy państwowe skutecznie organizują pomoc, a nasze domy już przyjmują pierwszych uchodźców” – powiedział przełożony inspektorii czeskiej, ks. Martin Hobza.  

Po drugiej stronie Atlantyku również ruszyła wielka machina pomocy za sprawą “Salesian Missions”, Salezjańskiej Prokury Misyjnej z siedzibą w New Rochelle, w USA.

“Salezjanie misjonarze robią wszystko, co możliwe, aby pomóc potrzebującym, organizując transport w nagłych przypadkach oraz zapewniając zakwaterowanie i schronienie, ryzykując własnym życiem, aby pomóc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji. Aby mogli to zrobić jak najskuteczniej, potrzebujemy wsparcia ze strony naszych dobrodziejów” – oświadczył ks. Gus Baek, szef Salezjańskiej Prokury Misyjnej.  

Właśnie dlatego Prokura „Salesian Missions” rozpoczęła nadzwyczajną zbiórkę pieniędzy na pomoc Ukrainie, które zostaną przeznaczone na schronienie, wyżywienie i niezbędne artykuły dla uchodźców i wszystkich osób potrzebujących.

(ANS – Kijów)

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda