Home WiadomościZakony dla Ukrainy Ukraina: osoby konsekrowane modlą się w intencji pokoju

Ukraina: osoby konsekrowane modlą się w intencji pokoju

Redakcja

W Zaporożu na Ukrainie odbył się dziś modlitewny marsz osób konsekrowanych w intencji pokoju. Brali w nim udział zakonnicy i zakonnice obu obrządków katolickich obecnych w tym kraju. Miasto Zaporoże leży we wschodniej części Ukrainy, która narażona jest najbardziej na niebezpieczeństwo wojny, a rzymskokatolicka diecezja charkowsko-zaporoska obejmuje tereny separatystycznych republik donieckiej i ługańskiej.

Zakonnicy i zakonnice grecko- i rzymskokatoliccy przeszli dziś ulicami Zaporoża w modlitewnym marszu w intencji pokoju. Inicjatywa ta była nie tylko znakiem jedności katolików obu obrządków, ale także wyrazem troski osób konsekrowanych o pokój na Ukrainie.

„Ci którzy modlą się nieustannie za Ukrainę i za cały świat, a więc osoby konsekrowane, mają w pierwszym rzędzie to zadanie: oddawać Bogu tych, którzy nawet się nie modlą i nie znają Boga – mówi biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło. – Konsekrowani, którzy w szczególny sposób przynależą do Serca Jezusowego, zanoszą modlitwy za cały świat o pokój, zdrowie i o zbawienie wszystkich ludzi. Aby prosić Boga Ojca, przez pośrednictwo wszystkich świętych, patronów Ukrainy i całej Europy o pokój, aby groźba wojny, która wisi jak ciężka chmura nad naszymi głowami, została zażegnana”.

Marsz w Zaporożu wyruszył spod greckokatolickiej cerkwi św. Włodzimierza i ulicami miasta dotarł do rzymskokatolickiej konkatedry Boga Ojca Miłosiernego.

Mariusz Krawiec SSP/vaticannews / Zaporoże
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda