Home WiadomościZe Świata Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej w Afrykańskiej Częstochowie

Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej w Afrykańskiej Częstochowie

Redakcja

W niedzielę 29 sierpnia 2021 roku w paulińskiej misji Centocow RPA, obchodzono uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej.

Tegoroczne obchody odbyły się w innej scenerii niż zwykle i to wcale nie za sprawą pandemii covidovej i ciągle trwającego u nas trzeciego stopnia związanych z nią restrykcji. Śnieg i przenikające zimno spowodowały, że bardzo nieliczne grupy pieszych pielgrzymów z naszych wiosek dotarły do misji. Intencja tegorocznego pielgrzymowania to pokój i bezpieczeństwo w RPA, Pakistanie, Białorusi i na całym świecie oraz ustanie ciągle trwającej pandemii.

O godz 9.00 o. Ignacy Stankiewicz w towarzystwie o. Davida Dlamini oraz o. Innocentego Sosibo, pallotyna pochodzącego z naszej misji, powitał zziębniętych pielgrzymów. Po pokropieniu wodą święconą wszyscy procesyjnie udali się do świątyni.

Homilie wygłosił o. Dawid. W nawiązaniu do Ewangelii o godach w Kanie Galilejskiej zauważył, jak ważną rzeczą jest zaproszenie Maryi do swojego życia. Maryja zaproszona na wesele w Kanie natychmiast przyszła z pomocą strapionym brakiem wina gospodarzom. Zaproszona do Jasnogórskiej Kany, od ponad sześciu wieków przychodzi z pomocą nie tylko pojedyńczym pielgrzymom ale całemu polskiemu narodowi gdyż jest czułą, kochającą i zatroskaną Matką. Każdy z nas powinien zaprosić Maryję do siebie, do swojej rodziny, gdyż na Maryi nikt i nigdy się nie zawiódł. Ona jest niezawodna nadzieją i pomocą na wszystkie nasze troski i kłopoty. 

Śnieg w naszej misji pojawia się mniej więcej co dziesięć lat. Mam nadzieję, że przez następne kilka lat pogoda nie sprawi nam figla.

o. Ignacy Stankiewicz

Za: www.paulini.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda