Home WiadomościZe Świata USA: ingres kard. Josepha Tobina CSsR do Archikatedry w Newark

USA: ingres kard. Josepha Tobina CSsR do Archikatedry w Newark

Redakcja

W bazylice katedralnej w Newark, NJ w USA odbyło się 6 stycznia 2017 r. liturgiczne wprowadzenie, tzw. ingres, kard. Josepha Williama Tobina CSsR, naszego byłego Przełożonego Generalnego, jako pasterza archidiecezji Newark. W uroczystości wzięli przedstawiciele polskich i ukraińskich redemptorystów pracujących w stanie New Jersey.

W wygłoszonej homilii kardynał Joseph Tobin wskazał na dwa ważne dla niego priorytety dzisiejszego Kościoła – są to pokora oraz służba biednym.

Reprezentując polskich redemptorystów, byliśmy obecni na tej ważnej uroczystości, gratulowaliśmy nowemu ordynariuszowi Newark oraz zapewniliśmy go o naszej modlitwie w jego intencji. Wraz ze Współbraćmi z Ukrainy oraz dwóch prowincji amerykańskich wyrażaliśmy – jako wspólnota redemptorystów – naszą łączność z kard. Josephem Tobinem, który docenił znaczenie naszej duchowej rodziny także na drodze do objętej dziś funkcji w archidiecezji.

W uroczystości brało udział ok. 2 tys. wiernych. Polscy redemptoryści pracują w stanie New Jersey w Manville i Perth Amboy dla wiernych języka angielskiego, hiszpańskiego i polskiego.

o. Łukasz Drożak CSsR, Perth Amboy, NJ, USA

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda