Home WiadomościZe Świata VIII Światowy Kongres Maryi Wspomożycielki

VIII Światowy Kongres Maryi Wspomożycielki

Redakcja

Rodzina Salezjańska z Argentyny przygotowuje się na przybycie uczestników VIII Światowego Kongresu Maryi Wspomożycielki, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki, obchodzące w tym roku 150. rocznicę swojego istnienia. Kongres odbędzie się w dniach 7-10 listopada w Buenos Aires, a zaszczycą go również swoją obecnością Przełożony Generalny oraz inni przełożeni wyżsi i odpowiedzialni za grupy Rodziny Salezjańskiej.  

Wiele szkół, kościołów i kaplic w Argentynie nosi imię i jest pod wezwaniem Maryi Wspomożycielki, co świadczy o wielkim nabożeństwie do Madonny Księdza Bosko w tym kraju, który w 1875 roku był celem podróży pierwszych salezjanów misjonarzy. Jednym z symbolicznych miejsc sakralnych jest Bazylika Maryi Wspomożycielki w dzielnicy Almagro, która dla salezjanów z Argentyny stanowi miejsce, z którego rozeszła się ich misja, stanowiąc ośrodek łączności i źródło łaski. A poza tym, jest to miejsce bardzo bliskie papieżowi Franciszkowi, który tam właśnie przyjął chrzest oraz znajdował oazę modlitwy i zawierzenia Wspomożycielce.

Program Kongresu jest dostępny na stronie: www.mariaauxiliadora2019.com.ar. W sposób szczególny na uwagę zasługują:

Czwartek, 7 listopada: uroczystość otwarcia.

Piątek, 8 listopada: wystąpienia, świadectwa i nabożeństwa w kontekście tematu Kongresu “Z Maryją, kobietą wiary”. Ks. Roberto Carelli, ks. Gustavo Cavagnari i s. Linda Pocher pogłębią aspekty biblijne, teologiczne, duszpasterskie i salezjańskie.

Sobota, 9 listopada: przybliżenie świętości salezjańskiej związanej z Argentyną: błogosławieni Artemide Zatti, Laura Vicuña i Zefiryn Namuncurà. Po popołudniu, wraz z Salezjańskim Ruchem Młodzieżowym, uczestnicy Kongresu wezmą udział w “Szlaku pielgrzymim”, który będzie wyrazem świadectwa wiary młodzieżowej i ludowej; jego uczestnicy przejdą ulicami miasta, z kościoła Mater Misericordiae, gdzie przybyli pierwszy salezjanie misjonarze, do Bazyliki Maryi Wspomożycielki.

Niedziela, 10 listopada: uroczystość zakończenia z celebracją eucharystyczną pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego.

Zapisy i uczestnictwo: są otwarte dla wszystkich grup Rodziny Salezjańskiej i tych, którzy chcą uczestniczyć. Zapisy dokonuje się poprzez oficjalną stronę Kongresu: www.mariaauxiliadora2019.com.ar, potwierdzając pisemnie uiszczenie wpisowego: [email protected] 

Zgłaszać się można do 27 września. Na chwilę obecną zapisało się prawie 600 osób. Opłata obejmuje: zestaw (teczka z materiałami) uczestnika, kolację w czwartek, obiad i kolację w piątek oraz obiady w sobotę i w niedzielę; usługa w formie tłumaczenia symultanicznego w czterech językach: hiszpańskim, angielskim, włoskim i portugalskim.

Bezpośrednie transmisje: dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Kongresie, przewidziane są bezpośrednie transmisje Mszy św. i uroczystości otwarcia oraz Eucharystii na zakończenie spotkania. Będzie można zapoznać się z poszczególnymi momentami z tego wydarzenia online na zakończenie każdego dnia.

Zasoby i materiał promocyjny są dostępne na stronie: http://mariaauxiliadora2019.com.ar/promocion/ 

(ANS – Rzym)

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda