Home WiadomościZe Świata W Brazylii ustanowiono sanktuarium Miłosierdzia Bożego

W Brazylii ustanowiono sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Redakcja

5 października, w liturgiczne wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej i Benedykta Czarnego w parafii prowadzonej przez polskich pallotynów w Itaperunie (stan Rio de Janeiro) ustanowiono Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Ordynariusz diecezji Campos dos Goytacazes, biskup Roberto Francisco Ferrería Paz zwrócił uwagę na rozwój kultu Miłosierdzia Bożego i mianował kustoszem aktualnego proboszcza. ks. Zbigniewa Lewandowskiego.

Dynamiczny rozwój kultu Miłosierdzia Bożego promieniujący na całą diecezję sprawił, że kościół parafialny stal się miejscem, gdzie Boże Miłosierdzie może objawić się tym, którzy tego pragną. Ustanawiając sanktuarium wzięto pod uwagę sprawowanie codziennej Msza św. w kaplicy Jezusa Miłosiernego, sakramentu pojednania, wspólnotowe odmawianie koronki, kongresy Miłosierdzia, pomoc najbardziej potrzebującym.

Parafia św. Benedykta Czarnego w Itaperunie została erygowana 1 maja 1968 roku. W lutym 1987 została powierzona polskim pallotynom i jej proboszczem został ks. Jan Baraniecki (+2017). Od tego momentu wielu misjonarzy z pallotyńskiej Regii Matki Bożej Miłosierdzia w Rio de Janeiro posługiwało w parafii zapewniając opiekę duszpasterską nie tylko w kościele parafialnym, ale także w licznych wspólnotach wiejskich. Pod koniec 2003 roku proboszczem parafii został ks. Zbigniew Lewandowski. Wtedy też powiększono kościół oraz wybudowano kaplicę Miłosierdzia Bożego. Sanktuarium w Itaperunie jest drugim sanktuarium Miłosierdzia Bożego prowadzonym przez polskich pallotynów pracujących w Brazylii. Pierwsze zostało ustanowione w 2009 roku w Rio de Janeiro.

Za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda