Home WiadomościZe Świata W Chicago rozpoczęło działalność „Radio DEON“

W Chicago rozpoczęło działalność „Radio DEON“

Redakcja

„Radio DEON“ to radio dla chrześcijan, a jednocześnie nowa propozycja polskich Jezuitów w Chicago. Program prowadzony przez główngo redaktora i dziennikarza Sławomira Budzika, współpracuje z min. o. Jerzym Karpińskim, S.J. duszpasterzem polonijnym w Chicago.

„Radio DEON“ będzie współpracować z Wydawnictwem WAM oraz Portalem społecznościowo-informacyjnym DEON.pl. w Krakowie. Od Portalu „Radio DEON“ zaczerpnęło swoją nazwę, która pochodzi od połączenia dwóch słów: Deo (z łac. Deus i grec. Theos), czyli Bóg oraz określenia „oN“, czyli bycia on-line. Deon, znaczy po prostu: „Bóg w sieci“, „Bóg on-line“ czy też „Bóg w Network’u“.

W chicagowskim „Radio DEON“ można będzie posłuchać dobrej muzyki chrześcijańskiej, codziennych wiadomości oraz serwisów o tematyce społeczno-kulturalno-sportowej. Liczne reportaże oraz wywiady z kraju i ze świata to mocne atuty nowopowstałego radia. Program będzie nadawany przez sześć godzin dziennie.

Gratulujemy realizacji pomysłu oraz wszystkich zachęcamy to zaglądnięcia na „Radio DEON“ przy WPNA 1490AM pod stroną internetową: http://www.wpna1490am.com/

Mariusz Han, SJ

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda