Home WiadomościZe Świata W Hiszpanii powstała państwowa Komisja ds. 500-lecia narodzin św. Teresy od Jezusa

W Hiszpanii powstała państwowa Komisja ds. 500-lecia narodzin św. Teresy od Jezusa

Redakcja

Pierwsze inauguracyjne posiedzenie państwowej Komisji ds. 500. lecia narodzin św. Teresy od Jezusa odbyło się Międzynarodowym Centrum Terezjańsko-Sanjuanistycznym w Awili. W jej skład wchodzą przedstawiciele Zakonu Karmelitów Bosych, rządu hiszpańskiego, pięciu autonomicznych wspólnot oraz przedstawicie instytucji kulturalnych w ojczyźnie św. Teresy.

Na początku wikariusz generalny o. Emilio Martínez wyraził radość, że przypadający w 2015 r. jubileusz będzie miał godny wymiar ogólnonarodowy i międzynarodowy. Podkreślił również znaczenie modlitewnej bliskości karmelitanek i karmelitów bosych na całym świecie.

Przewodniczącą Komisji ds. 500. lecia narodzin św. Teresy od Jezusa jest wicepremier rządu hiszpańskiego Soraya Sáenz de Santamaría. W swoim wystąpieniu podkreśliła ważność i uniwersalizm św. Teresy od Jezusa jako zakonnicy, świętej, pisarki, nauczycielki i kobiety aktywnej, wykraczającej poza własną wspólnotę zakonną i narodową. Jej zdaniem św. Teresa ucieleśnia ducha tego, co jest w obecnych czasach szczególnie potrzebne: wielkości połączonej ze skromnością, dlatego Jubileusz przez szereg towarzyszących mu propozycji kulturalnych powinien być „projektem dla wszystkich”.

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda