W najbliższą sobotę beatyfikacja karmelitanki w Paragwaju

W sobotę 23 czerwca w Asunciòn – stolicy Paragwaju, odbędzie się beatyfikacja s. Marii Felicji od Jezusa Eucharystycznego, młodej karmelitanki bosej, zwanej zdrobniale „Chiquitungą” (Maleńką). Będzie to wydarzenie ogólnonarodowe, jak oświadczył paragwajski prezydent Horacio Cartes podczas audiencji udzielonej postulatorowi generalnemu zakonu karmelitów bosych, o. Romanowi Gambalunga OCD.

Beatyfikacja tej pierwszej błogosławionej paragwajskiej odbędzie się na stadionie „Cerro Porteño”. W przygotowanie do uroczystości włączyły się nie tylko władze kościelne, na czele z arcybiskupem Asunción Emanuelem Valenzuela, ale także instytucje państwowe, szkoły i organizacje społeczne, a nadto samo ministerstwo kultury i oświaty, poprzez stosowne publikacje, organizowanie spotkań i odczytów, programów radiowo-telewizyjnych i innych.

Głównym celebransem uroczystości w imieniu papieża Franciszka będzie kard. Angelo Amato SDB, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Informacje biograficzne o nowej błogosławionej i o cudzie do jej beatyfikacji można znaleźć na:

Wkrótce przedstawimy opis uroczystości beatyfikacyjnych.

o. Szczepan T. Praśkiewicz OCD