Home WiadomościZe Świata W niedzielę Franciszek podpisze nowy List Apostolski

W niedzielę Franciszek podpisze nowy List Apostolski

Redakcja

W najbliższą niedzielę 1 grudnia Ojciec Święty uda się śmigłowcem do Greccio, w prowincji Rieti i w tamtejszym sanktuarium podpisze List Apostolski o wartości i znaczeniu żłóbka – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Franciszek przybędzie do Greccio na plac poniżej Sanktuarium Żłóbka o godz. 15.45 a następie samochodem uda się na plac przed sanktuarium, do którego wejdzie o godz. 16.00. Tam po chwili modlitwy podpisze dokument i weźmie udział w nabożeństwie słowa Bożego. O godz. 17.00 śmigłowiec z Ojcem Świętym na pokładzie uda się w drogę powrotną do Watykanu.

Początki Greccio sięgają średniowiecza. Miejscowość leży na zboczu góry na wysokości 750 m n.p.m. i liczy około 1500 mieszkańców. Klasztor braci mniejszych, otoczony lasem dębowym, leży nieco ponad dwa kilometry od wsi.

Miejsce to było bliskie Franciszkowi, ponieważ uważał je za „bogate ubóstwem”. Kochał tę wieś również dlatego, że jak sam często powtarzał: „W żadnym wielkim mieście nie wiedziałem tylu nawróceń, jak w tym mały Greccio”. Tu miało miejsce pamiętne świętowanie przez Franciszka Bożego Narodzenia w 1223 roku.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda