W Watykanie zostaną wystawione relikwie św. o. Pio

deon.plRelikwie św. Ojca Pio zostaną wystawione w lutym 2016 r. w bazylice watykańskiej z okazji Roku Miłosierdzia. Poinformowano o tym na stronie, internetowej sanktuarium włoskiego świętego w San Giovanni Rotondo w Apulii.

Jest to odpowiedź na życzenie papieża Franciszka, aby relikwie najbardziej czczonego we Włoszech świętego kapucyna były wstawione w bazylice św. Piotra w okolicach Środy Popielcowej. Urna z ciałem będzie wystawiona w dniach 8-14 lutego. W tym czasie Franciszek przyjmie też na audiencji Grupy Modlitwy Św. Ojca Pio.

O. Pio – kapucyn, charyzmatyczny spowiednik, kierownik duchowy i stygmatyk jest jednym najbardziej popularnych świętych Kościoła katolickiego. 20 września 1918 roku, kiedy modlił się przed krzyżem umieszczonym na chórze kościelnym, na jego ciele pojawiły się stygmaty. Rany te przez 50 lat pozostawały otwarte i krwawiły, zanikły dopiero na dzień przed śmiercią.

Do San Giovanni Rotondo przybywali tłumnie ludzie z wielu krajów. Odwiedzały go w klasztorze znane osobistości: rodziny królewskie, mężowie stanu, wysocy dostojnicy kościelni, ludzie kultury i sztuki. Bardzo wielu ludzi pod wpływem jego posługi sakramentalnej i modlitwy całkowicie odmieniało swe życie. Ojciec Pio zmarł w opinii świętości w nocy 23 września 1968 r. w wieku 81 lat. Jan Paweł II beatyfikował go 2 maja 1999, a kanonizował 16 czerwca 2002 roku.

Sanktuarium w San Giovanni Rotondo jest obok Rzymu najczęściej odwiedzanym miejscem pielgrzymkowym we Włoszech.

KAI\rj

Za: www.deon.pl