Home WiadomościZe Świata Watykan – Biskup salezjanin dla nowej diecezji

Watykan – Biskup salezjanin dla nowej diecezji

Redakcja

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało w dniu dzisiejszym, 29 października, że Ojciec Święty Benedykt XVI mianował biskupem salezjanina, ks. Clementa Mulenga, powierzając mu nową diecezję Kabwe, w Zambii.

Ks. Clement Mulenga urodził się 15 sierpnia 1965 r. w Dismas Lunte, w Zambii. Po nowicjacie w Maputsoe (Lesotho), do którego wstąpił w 1991 roku, kontynuował swoją formację zakonną w różnych krajach kontynentu: najpierw w Republice Południowej Afryki, w Walkerville, następnie w Suazi, w Manzini, a na koniec – w Kenii, w Nairobi.

Śluby wieczyste złożył 25 sierpnia 1996 r. w Nairobi, a święcenia kapłańskie przyjął 26 kwietnia 1998 r. w Luwingu, w Zambii.

W Salezjańskiej Wizytatorii “Maryi Wspomożycielki”, która obejmuje takie kraje, jak Zambia, Malawi, Zimbabwe i Namibia, pełnił funkcję Radcy i Delegata ds. Formacji.

Dotąd był dyrektorem Duszpasterstwa Młodzieży archidiecezji Lusaka, teraz będzie Pasterzem nowoerygowanej diecezji Kabwe.

ANS – Watykan

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda