Home WiadomościZe Świata Watykan: kard. Krajewski odwiedził siostry objęte kwarantanną

Watykan: kard. Krajewski odwiedził siostry objęte kwarantanną

Redakcja

Papieski jałmużnik kard. Konrad Krajewski odwiedził w poniedziałek dwa klasztory żeńskie, objęte izolacją z powodu licznych zarażeń koronawirusem.

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Dobroczynności Papieskiej, wizyta kard. Krajewskiego była znakiem bliskości Ojca Świętego z siostrami. Papieski jałmużnik przekazał im także produkty spożywcze m.in. z papieskich mleczarni w Castel Gandolfo, które codziennie dostarczają mleko i jogurty dla potrzebujących. Taki sam dar przekazał Siostrom Miłosierdzia, prowadzącym dom dla osób starszych. Struktura została objęta kwarantanną, w związku z wykryciem koronawirusa u dwóch członków personelu medycznego.

W odwiedzonych przez kard. Krajewskiego domach u blisko 60 sióstr zdiagnozowano koronawirus COVID-19. Aż 40 sióstr należących do Instytutu Córek św. Kamila w Grottaferrata w pobliżu Rzymu i 19 ze Zgromadzenia Sióstr Anielskich jest zarażonych koronawirusem COVID-19, wskutek czego oba klasztory zostały poddane izolacji. W związku z tymi zarażeniami, zaostrzono przepisy dotyczące sposobu sprawowania Mszy św. w zamkniętych domach zakonnych.

Za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda