Home WiadomościZe Świata Watykan: niebawem czworo nowych świętych

Watykan: niebawem czworo nowych świętych

Redakcja

Franciszek przyjął 6 marca w Watykanie prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Angelo Amato i upoważnił tę dykasterię do ogłoszenia 12 dekretów.

Miedzy innymi jest w nich mowa o uznania cudów potrzebnych do kanonizacji Pawła VI i abp. Oskara Romero oraz Franciszka Spinellego i Marii Katarzyny Kasper.

Franciszek Spinelli urodził się 14 kwietnia 1853 w Mediolanie. Wstąpił do seminarium duchownego w Bergamo. W 1875 roku, w wieku 22 lat, przyjął święcenia kapłańskie.

Razem z Gertrudą Comensoli założył Instytut Sióstr Czcicielek Najświętszego Sakramentu. Zmarł 6 lutego 1913 w Rivolta d’Adda w opinii świętości. Jest patronem ubogich i opuszczonych. Beatyfikował go 21 czerwca 1992 Jan Paweła II.

Maria Katarzyna Kasper urodziła się 26 maja 1820 r. w miejscowości Dernbach, w Nadrenii-Palatynacie, w rodzinie wielodzietnej.

Po śmierci rodziców założyła Zgromadzenie Sióstr Ubogich Służebnic Ukrzyżowanego Jezusa, zaaprobowane przez biskupa w 1850 r. i przyjęła imię zakonne Maria. 27 stycznia 1898 doznała ataku serca. Zmarła 2 lutego tegoż roku w swym mieście rodzinnym. Błogosławioną ogłosił ją 16 kwietnia 1978 Paweł VI.

KAI/jp

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda