Home WiadomościZe Świata Watykan: Oblat mianowany arcybiskupem w Peru

Watykan: Oblat mianowany arcybiskupem w Peru

Redakcja

Informację podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację z urzędu arcybiskupa archidiecezji Huancayo w Peru – kard. Pedro Ricardo Barreto Jimeno SJ. Na jego miejsce mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego – Luisa Alberto Huamán Camayo OMI.

Urodził się 5 lutego 1970 roku w Tarma (Peru). Pierwszą profesję zakonną złożył w 1997 roku, a śluby wieczyste w 2001 roku w Rzymie. Święcenia prezbiteratu otrzymał w rodzinnej miejscowości 6 października 2001 roku. Studia filozoficzno-teologiczne odbywał w Boliwii i w Rzymie. Obronił doktorat na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Posługiwał duszpastersko w trzech parafiach: Chincha, Comas Lima i Cochabamba. W tej ostatniej wspólnocie objął także kapelanię więzienną. W międzyczasie wykładał w miejscowym Instytucie Religijnym, będąc członkiem Konferencji Religijnej Peru.

W Zgromadzeniu o. Camayo pełnił funkcję: superiora międzynarodowego scholastykatu BOLPER w Boliwii, przełożonego peruwiańskich oblatów, członka Generalnego Komitetu Finansowego, obecnie radnego generalnego na Amerykę Łacińską.

(pg)

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda