Home WiadomościZe Świata Watykan: postulator sprawy Karola de Foucauld tłumaczy, kiedy dojdzie do jego kanonizacji

Watykan: postulator sprawy Karola de Foucauld tłumaczy, kiedy dojdzie do jego kanonizacji

Redakcja

Kanonizacja dokonuje się w obecności ludu Bożego – przypomniał w wypowiedzi dla agencji I.MEDIA postulator sprawy bł. Karola de Foucauld, o. Bernard Ardura OPraem.

Francuski norbertanin, kierujący obecnie Papieskim Komitetem Nauk Historycznych zaznaczył, że decyzja Ojca Świętego o nie ogłoszeniu dzisiaj daty kanonizacji siedmiorga błogosławionych nie jest bynajmniej “niespodzianką”, biorąc pod uwagę pandemię, która uniemożliwia organizowanie dużych zgromadzeń. Dzieje się tak dlatego, ponieważ „kanonizacje nie są dla świętych, ale dla nas”. „Jest to wydarzenie o wielkim znaczeniu eklezjalnym, i dlatego kanonizacja dokonuje się w obecności ludu Bożego” – dodała. „Jeśli nie ma wiernych, to traci sens” – stwierdził o. Ardura.

„Papież czeka na konkretne możliwości, aby zorganizować takie wydarzenie – kontynuował. Zazwyczaj konsystorz odbywa się w czerwcu, aby ogłosić kanonizacje październikowe. Czyniąc to obecnie, Ojciec Święty pozostawia sobie możliwość ogłoszenia daty później. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformuje o dacie, gdy nadejdzie odpowiedni moment” – powiedział postulator kanonizacji bł. Karola de Foucauld.

„W Algierii chcemy w pełni uczestniczyć w ceremonii kanonizacyjnej, ale w tej chwili nasze granice pozostają zamknięte, dlatego z zadowoleniem przyjmujemy tę decyzję” – powiedział agencji I.MEDIA bp John MacWilliam z Laghouat w Algierii.

st (KAI) / Watykan

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda