Home WiadomościZe Świata Watykan: Święto wspólnoty spowiedników

Watykan: Święto wspólnoty spowiedników

Redakcja

Liturgiczne święto Katedry św. Piotra (22 lutego) już tradycyjnie jest obchodzone jako święto patronalne franciszkańskiej wspólnoty spowiedników watykańskich.

Z tej okazji przełożeni i pracownicy Penitencjarii Apostolskiej oraz przedstawiciele poszczególnych kolegiów spowiedników bazylik papieskich, spotykają się na wspólnym świętowaniu u braci franciszkanów w Watykanie.

22 lutego 2017 r. penitencjarze watykańscy na uroczystym obiedzie mieli okazję gościć Wielkiego Penitencjarza kard. Maurę Piacencę, regensa Penitencjarii ks. prał. Krzysztofa Nykiela oraz dalszych prałatów i pracowników tej watykańskiej dykasterii. Między obecnymi nie mogło zabraknąć przedstawicieli spowiedników z poszczególnych kolegiów, które znajdują się przy bazylikach papieskich w Rzymie. W grupie spowiedników obecny był również opat wspólnoty benedyktyńskiej przy Bazylice św. Pawła za Murami. 

Obecnych gości przywitał rektor kolegium penitencjarzy watykańskich o. Rocco Rizzi, który w swoim przemówieniu podkreślił, że obchodzona uroczystość służy przede wszystkim budowaniu więzi pomiędzy tymi, którzy w imieniu Ojca Świętego wykonują posługę miłosierdzia.   

o. Lucjan M. Bogucki OFMConv

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda