Home WiadomościZakony dla Ukrainy Werbiści: Ludzie są niesamowicie wdzięczni, że ktoś im pomaga

Werbiści: Ludzie są niesamowicie wdzięczni, że ktoś im pomaga

Redakcja

Werbistowska parafia w Wierzbowcu na Ukrainie nie przestaje pomagać ludziom uciekającym przed wojną na wschodzie kraju. Ostatnio do Wierzbowca i okolicznych miejscowości dotarła grupa uchodźców z okupowanych miejsc na wschodzie Ukrainy.

O. Wojciech Żółty SVD, proboszcz w Wierzbowcu, wraz siostrami SSpS, od początku wojny niestrudzenie starają się organizować niezbędną pomoc.

– Przychodzą do nas ludzie z Wierzbowca i okolic. Ostatnio jest wielu uchodźców z Chersonia, Siewierodoniecka i innych miejscowości w okupowanym Donbasie, którzy dotarli niedawno do naszego obwodu i gminy – mówi o. Wojciech. – Wsparcie u nas może otrzymać każdy potrzebujący. Dwa razy w tygodniu rozdzielamy artykuły żywnościowe i chemiczne, które mamy w swoich zapasach. Ludzie są niesamowicie wdzięczni, że ktoś im pomaga. Czasem ta pomoc jest niewielka, ale bez niej byłoby im bardzo ciężko.

Parafia w Wierzbowcu współpracuje z Caritas Diecezji Ełckiej, skąd regularnie docierają transporty z pomocą. W jednym z ostatnich znalazły się lekarstwa i środki opatrunkowe przekazane Caritasowi przez Kancelarię Prezydenta RP.

Załadunek środków medycznych na wschód Ukrainy (fot. archiwum parafii)

– Chciałbym z serca podziękować Panu Prezydentowi RP i jego współpracownikom z Kancelarii. Lekarstwa, które do nas dotarły zostały już zabrane bezpośrednio na wschód Ukrainy, gdzie z jest teraz najbardziej potrzebna – mówi o. Żółty.

Niedawno Wierzbowiec odwiedził ks. Dariusz Kruczyński, dyrektor Caritas Diecezji Ełckiej oraz ks. Kamil Chojnacki, dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Obaj na miejscu przekonali się, jak nieoceniona jest pomoc docierająca z Polski do Ukrainy.

– Jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim dobrym ludziom w Polsce, którzy od 3 miesięcy nie przestają nam pomagać. Dla nas ta pomoc jest na wagę złota – dodaje o. Wojciech. (adm)

wierzbowiec 052022 zywnosc11Rozdzielanie żywności i środków chemicznych w Wierzbowcu (fot. archiwum parafii)

Więcej (zdjęcia) na: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda