Home WiadomościZe Świata Werbiści: Nowe stacje misyjne na Madagaskarze

Werbiści: Nowe stacje misyjne na Madagaskarze

Redakcja

Werbiści z Madagaskaru podejmą pracę pastoralną w kilku nowych stacjach misyjnych sąsiadujących z rejonem Anosindrafilo na środkowych wschodzie kraju.

Odpowiadają w ten sposób na oficjalną prośbę skierowaną do władz Regii Madagaskaru przez bpa Antonio Scopelliti, ordynariusza Diecezji Ambatondrazaka.

Nowe stacje misyjne praktycznie graniczą z werbistowską parafią Saint Tamaro in mieście Anosindrafilo, około 150 km na północny-wschód od stolicy kraju, Antananarivo. W chwili obecnej do parafii Saint Tamaro należy 8, dośc łatwo dostępnych, kaplic misyjnych.

Werbiści rozpoczęli pracę na Madagaskarze 19 lat temu. Obecnie pracuje tam 24 kapłanów i braci zakonnych, wśród mich 3 Polaków. Zgodnie z charyzmatem zgromadzenia zaangażowani są głównie na polu pierwszej ewangelizacji. Aktualnie pieczy Zgromadzenia powierzone są 3 dystrykty: dystrykt Vohilava (67 wiosek, dystrykt Mahavoky (60 wiosek) oraz dystrykt Pangalanes (65 wiosek).

Więcej o werbistach na Madagskarze

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda