Home WiadomościZe Świata Werbiści: Portal biblijny dla młodzieży afrykańskiej

Werbiści: Portal biblijny dla młodzieży afrykańskiej

Redakcja

Lectioyouth.net to nowy portal internetowy adresowany do młodych na kontynencie afrykańskim. Jego celem jest pomoc w duszpasterstwie biblijnym.

W przygotowanie portalu czynnie włączyli się werbiści pracujący w Afryce.

Na portalu można znaleźć czytania Pisma św. na niedzielę, modlitwy oraz obszerny komentarz do czytań, zawierający część egzegetyczną i pastoralną, który może być wykorzystany w homilii. Materiały dostępne są w formie tekstowej oraz audio.

Koordynatorem projektu jest o. Jan J. Stefanów SVD, sekretarz generalny Katolickiej Federacji Biblijnej. Redaktorem materiałów tekstów jest o.Wojciech Szypuła SVD (Kenia), za oprawę medialną odpowiedzialni są ojcowie Maciej Malicki SVD (Zimbabwe) oraz Mirosław Wołodko SVD (Togo). W projekcie uczestniczy również o. Krystian Traczyk SVD (Zimbabwe), służąc długoletnim doświadczeniem jako misjonarz i animator apostolatu biblijnego oraz wielu 

Portal dostępny jest w języku angielskim i francuskim. W planie jest poszerzenie oferty o język portugalski i szeroko używany w Afryce arabski.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda