Home WiadomościZe Świata Werbiści: Spotkanie koordynatorów apostolatów z Azji i Oceanii

Werbiści: Spotkanie koordynatorów apostolatów z Azji i Oceanii

Redakcja

W dniach 3-9 września w Atma Darshan w dystrykcie Mumbai w Indiach odbywa się spotkanie koordynatorów i przedstawicieli werbistowskich apostolatów z prowincji leżących w Azii i Oceanii.

W spotkaniu bierze udział 2 werbistów z Polski: o. Henryk Adler SVD, przełożony Prowincji Australijskiej i o. Jan Stefanów SVD, Sekretarz Generalny Katolickiej Federacji Biblijnej.

aspac coord01Do czterech charakterystycznych apostolatów naszego Zgromadzenia należą: animacja misyjna, apostolat biblijny, środki społecznego przekazu oraz sprawiedliwość, pokój i integracja ze stworzeniem. Przedstawiciele tych właśnie apostolatów spotkali się w Indiach.

Do 19 prowincji Azji i Oceanii należy łącznie prawie 3100 werbistów, wśród których jest 877 kleryków i nowicjuszy (zdecydowania większość w Indonezji). Werbiści obecni są w 14 krajach regionu. 52 Polaków pracuje w 8 z nich. Najwięcej Polaków (26) pracuje w Papui Nowej Gwinei.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda