Home WiadomościZe Świata Wietnam: metropolita Hanoi w obronie ziemi redemptorystów

Wietnam: metropolita Hanoi w obronie ziemi redemptorystów

Redakcja

Archidiecezja Hanoi potępiła ostatnie najście na parafię redemptorystów w stolicy Wietnamu. Władze kościelne uznały działania milicji za barbarzyńskie i nielegalne oraz obraźliwe i prowokacyjne – czytamy w liście wystosowanym przez abp. Pierre’a Nguyena Van Nhona.

Metropolita Hanoi potwierdził, że redemptoryści mają wszelkie prawa do posiadanych terenów parafii Thai Ha. Tłem konfliktu między katolikami a komunistyczną administracją jest jej żądanie, by wywłaszczyć parafię z terenów rzekomo niezbędnych miastu. Zgromadzenie redemptorystów posiada ziemie w stolicy od 1928 r. Już raz, trzy lata temu, uszczuplono teren parafii Thai Ha w groteskowym procesie, w którym na domiar skazano 8 katolików za obronę własności kościelnej. Tym razem władze miejskie Hanoi zamierzają wybudować oczyszczalnie ścieków w bezpośrednim sąsiedztwie budynków klasztornych i parafialnych.

se/rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda