Home WiadomościZe Świata Wietnam: nowy klasztor i dom formacyjny

Wietnam: nowy klasztor i dom formacyjny

Redakcja

Dnia 2 marca 2019 roku, o godz. 17.30 ponad sto osób, w tym kapłani, osoby zakonne, rodziny, dobroczyńcy i franciszkanie zgromadzili się w klasztorze Wniebowzięcia NMP w Củ Chi w Wietnamie, by uczestniczyć w otwarciu i poświęceniu nowego domu formacyjnego.

Liturgii przewodniczył Joseph Nguyễn Tấn Tước biskup Phú Cường. Wśród koncelebransów byli: Minister generalny fr. Marco TASCA, minister prowincjalny Prowincji św. Józefa z Kupertynu w USA fr. Victor ABEGG, asystent generalny CFF (Conventual Franciscan Federation) fr. Jude WINKLER, asystent generalny FAMC (Federation of Asian Minors Conventual) fr. Benedetto BAEK oraz delegat prowincjała w Wietnamie fr. Luke VŨ.

Po mszy św. uczestniczyli skosztowali smacznych potraw i wspólnie świętowali. Dzień później, fr. Marca TASCA odprawił mszę św., a następnie spotkał się z postulantami, by opowiedzieć im o obecności zakonu w świecie. Poświęcił też figurę św. Franciszka, która została ustawiona przed wejściem do nowego postulatu. Po południu, wraz z prowincjałem fr. Victorem i asystentem fr. Benedetto, spotkał się ze wszystkim zakonnikami południowej części Wietnamu i podzielił się z nimi wyzwaniami stojącymi przed franciszkanami chcącymi żyć charyzmatem w dzisiejszym świecie.

5 marca generał i prowincjał, wraz z fr. Benedetto, fr. Luke i fr. Raymond MALLETT udali się do Văn Môn. Tutaj prowincjał dokonał poświęcenia nowego klasztoru pod wezwaniem św. Andrzeja DŨNG LẠC i towarzyszy męczenników.

W Środę Popielcową, 6 marca, bracia odwiedzili niektórych pacjentów w miejscowym leprozorium. Złożyli także wizytę Pierre Nguyễn Văn Đệ, biskupowi Thái Bình i wspólnie z nim zjedli obiad. Tego samego dnia wieczorem Minister generalny wraz z asystentem FAMC wyruszyli w drogę powrotną do Rzymu.

Fr. Luke VŨ, delegat prowincjalny

Za: www.ofmconv.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda