Home WiadomościZe Świata Wkład jezuitów w badania naukowe nad religią Kirgistanu

Wkład jezuitów w badania naukowe nad religią Kirgistanu

Redakcja

Dnia 4 grudnia 2020 roku ojciec Remigiusz Kalski SJ, pracujący w Kirgistanie, przekazał pracownikom Kirgisko-Rosyjskiego Słowiańskiego Uniwersytetu zbiory artykułów naukowych z międzynarodowej konferencji „Chrześcijaństwo w Kirgistanie. Historia i nowoczesność ”, która odbyła się wiosną ubiegłego roku w Biszkeku.

Przekazanie publikacji odbyło się bardzo uroczyście w obecności kierownika Katedry UNESCO ds. Badań Kultur i Religii Świata oraz pracowników Uniwersytetu. Część książek trafi do biblioteki uczelni, a reszta zostanie przekazana ekspertom i studentom.

Autorzy zbioru artykułów wnoszą znaczący wkład w pracę badawczą nad historią i religią Kirgistanu. Pośród osób, których wykłady zostały opublikowane w książce, są liderzy organizacji religijnych oraz profesorowie różnych dziedzin z Włoch, Turcji, Kirgizji, Ukrainy, Rosji i Kazachstanu. W konferencji brał udział także Administrator Apostolski Kościoła Katolickiego w Kirgistanie – o. Anthony Corcoran SJ.

Na zdjęciu poniżej pracownicy Uniwersytetu z o. Remigiuszem Kalskim SJ – superiorem jezuickiej wspólnoty w Biszkeku.

Informacja oraz zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Kirgisko-Rosyjskiego Słowiańskiego Uniwersytetu

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda