Home WiadomościZe Świata Włochy – Capestrano: Nowe miejsce obecności polskich Bernardynów

Włochy – Capestrano: Nowe miejsce obecności polskich Bernardynów

Redakcja

Na prośbę o. Carlo Serri, prowincjała w Abruzzo we Włoszech, nasza prowincja przejęła klasztor w Capestrano. Obecnie mieszkają w nim dwaj nasi współbracia: o. Apoloniusz Stępak i o. Ezdrasz Turek. Oficjalnie posługa duszpasterska proboszcza – o. Apoloniusza – rozpoczęła się w niedzielę, 30 IX 2012 r. uroczystą Mszą św., której przewodniczył ordynariusz diecezji Sulmona-Valva, bp Angelo Spina. Na ingres nowego proboszcza przybyli bernardyni pracujący w Rzymie oraz franciszkanie z prowincji w Abruzzo.

Rozmowy o współpracy personalnej rozpoczęły się w roku 2011. Capestrano jest miejscem narodzin św. Jana (zwanego od rodzinnego miasta – Kapistranem), franciszkanina, który w XV w. przybył do Krakowa i przez swoje płomienne kazania zachęcił wielu młodych do wstępowania do odnowionego Zakonu Braci Mniejszych. Takie były początki prowincji OO. Bernardynów. Ze względu na tę historię oraz trudności personalne franciszkanów w Abruzzo nasza prowincja wysłała dwóch ojców do pracy w Capestrano. Dzięki ich obecności habit franciszkański nie zniknie z krajobrazu, w którym narodził się wielki święty franciszkanin. Ponadto o. Apoloniusz i o. Ezdrasz będą pełnić posługę duszpasterską w parafii z nominacji miejscowego biskupa.

Za: www.bernardyni.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda